Jan „Ptaszyn” Wróblewski laureatem Paszportów POLITYKI w kategorii Kreator Kultury

J.P. Wrblewski na Róże Jazz FestiwalZ radością przyjąłem informację,  że Jan Ptaszyn Wróblewski został uhonorowany PASZPORTEM POLITYKI  w kategorii KREATOR KULTURY za to co robi dla polskiej muzyki jazzowej. Na jego koncertach zdarzyło mi się być kilkakrotnie. Trzykrotnie gościłem go w Zielonej Górze w  Klubie 4 Róże dla Lucienne i na Róże Jazz Festiwal –  proponuje obejrzeć relację. Do dzisiaj pamiętam koncert w 4 Różach i późniejsze jego gawędy, wspomnienia które roztaczał młodym ludziom prawie do godziny 2 w nocy.

“Ptak” – tak zwą go przyjaciele – otrzymał nagrodę – i tu zacytuję za polityką – za  … Za bycie dobrym duchem muzyki jazzowej w Polsce od jej prapoczątków aż do dziś. Za wyprowadzenie polskiego jazzu w świat, za udział w powstaniu serii nagrań, która pod szyldem Polish Jazz przetrwała ćwierć wieku i właśnie powróciła po latach niebytu. Za to, że dla całej polskiej sceny muzycznej bywał liderem, aranżerem, organizatorem, nauczycielem i animatorem, nigdy nie traktując jazzu jako ograniczającej konwencji. I za to, że kiedy nie gra, to jak nikt inny potrafi o muzyce opowiadać.

Zapraszam do przeczytania wywiadu z J.P.Wróblewskim “Wszystko zaczęło się w Kaliszu”   oraz materiału na temat wszystkich laureatów PASZPORTÓW POLITYKI

Bruno Aleksander Kieć
www.kombinat-kultury.pl

Zapisz

Zapisz

Tagged: , , , , , , , , ,