Duet Napiórkowski i Lesicki czyli to co najlepsze – płyta CELULOID

Andrzej Winiszewski w rozmowie z Arturem Lesickim

“Klasycznie, klimatycznie, bez zbędnego patosu. Marek Napiórkowski i Artur Lesicki na Trójkowej scenie zagrali utwory ze swojej najnowszej płyty “Celuloid”. Koncert duetu Marek Napiórkowski i Artur Lesicki miał miejsce 15 stycznia. Nowa płyta gitarzystów to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki  filmowej. Zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie.”

Czytając powyższy tekst, mam w pamięci występy  Artura na Róże Jazz Festiwal w Zielonej Górze i gorące przyjęcie jakiego wtedy doznał. Cóż mógłbym jeszcze rzec? Chyba tylko to, że jest zawsze mile wspominanym wykonawcą i mam nadzieję jeszcze zagości na naszej festiwalowej scenie. W tym momencie proponuję chwilę na wspomnienia z jednego jego koncertów, oraz posłuchanie wywiadu jakiego wtedy udzielił Andrzejowi Winiszewskiemu: ACOUSTIC&HARMONY ARTUR LESICKI

Tutaj można zapoznać się z całym materiałem opublikowanym na portalu Polskiego Radia 3 oraz posłuchać fragmentu koncertu Marka i Artura:

Bruno Aleksander Kieć

Kombinat Kultury

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagged: , , , , , , , , ,