19 sierpnia 2016 administracja

Patrycja Kamola Project czyli nowa energia na Róże Jazz Festiwal

W piątkowy wieczór 19 sierpnia w ramach wakacyjnego Lottogrania odbył się trzeci koncert XIII Róże Jazz Festiwal. Tym razem, na festiwalowej scenie pod zielonogórskim Ratuszem gościła  formacja, Patrycja Kamola Project. W gorący piątkowy wieczór zespół zaprezentował  doskonałą fuzję muzyki popowej z domieszką bluesa i jazzu. Muzyki z ogromną dawką energii, mocy oraz pozytywnych emocji przekazywanych publiczności przez liderkę i wokalistkę – Patrycję Kamola.  Dopełnieniem tego brzmienia była doskonała sekcja rytmiczna, uzupełniona rasowym brzmieniem saksofonu Jarosława Dąbrowskiego i trąbki Łukasza Kłosa. FRAGMENT KONCERTU

Wokalistka i liderka projektu – Patrycja Kamola, okrzyknięta w 2015 roku – „Perłą Instytutu Muzyki, Uniwersytetu Zielonogórskiego” jest laureatką kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, a swój warsztat wokalny prezentowała już obok takich gwiazd sceny jazzowej jak: Bogdan Hołownia, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska i wielu innych.

W 2014 roku towarzyszyła występom Mieczysława Szcześniaka, Alicji Janosz i Krzysztofa Kiljańskiego, a w listopadzie 2014 roku, koncertem w Legnicy zainicjowała ogólnopolską trasę koncertową Mike Russella znanego amerykańskiego bluesowego gitarzysty, wokalisty, kompozytora i zdobywcy Statuetki Grammy. W kwietniu 2015 roku w ramach Festiwalu Legnica Blues Day wokalistka wystąpiła na jednej scenie z Jennifer Batten – legendarną gitarzystką Michaela Jacksona.

Niewątpliwie jej znakiem firmowym jest niepowtarzalny styl, w którym łączy blues, jazz, funky i soul. Największym jednak atutem tej młodej wokalistki jest to, że nie boi się przekraczać granic i utartych kanonów muzycznych obowiązujących w jazzie.

W opinii prestiżowego Portalu Muzycznego Brzmienie Miasta, Patrycja Kamola została uznana i okrzyknięta „Nadzieją polskiego jazzu”, a Portal Muzyczny JRB Jazz Rock Blues napisał że: „Jej interpretacje poszczególnych utworów stanowią swoisty dialog z zespołem wypełniony energetycznymi emocjami”.

Formację jazzową Patrycja Kamola Project tworzą muzycy czynnie działający na scenie jazzowej całej Polski. W 2015 roku wokalistka zaprosiła do współpracy koncertowej pięciokrotnego zdobywcę tytułu “najlepszego gitarzysty bluesowego w Polsce” – Jacka J.J. Jagusia. Razem z nim i swoim zespołem W kwietniu 2015 roku Patrycja Kamola wystąpiła na jednej scenie z legendą muzyki – Jennifer Batten – gitarzystką Michaela Jacksona, nazywaną “najlepszą gitarzystką na świecie”.

Zespół wystąpił w składzie

Patrycja Kamola – vocal
Jarosław Dąbrowski – sax
Łukasz Kłos – trumpet
Wojciech Pruszyński – piano
Jerzy Kwinta – bass/double bass
Paweł Kurek – perkus.

Specjalne podziękowania dla Mecenasów a zarazem współorganizatorów tego wydarzenia, Firm:
Francepol, Dual Meble, Lotto, EasyIT24.pl, EDF, Gaja Elektro, UM Zielona Góra, Biuro Brokerskie KBB Paweł Błaszczyk, Biuro Reklamy Fok-Art, Drukarnia Fortis i Gioconda.
Bez ich wsparcia nie byłoby sceny i widowni na której mogą zasiąść widzowie. W imieniu muzyków i widzów serdecznie dziękuję.

 

Bruno Aleksander Kieć

Fundacja Kombinat Kultury

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,